Stříška nad vchodové dveře
- Podrobnosti
15.6.2017
Zmoknout před vchodovými dveřmi se asi poštěstilo každému. Zatímco hledáme po kapsách klíče, déšť nás usilovně bombarduje. Tomu se dá ale pomocí jednoduchého zastřešení předejít.
Je lepší si stříšku koupit
Zastřešit si hlavní vchod můžete i svépomoci, pokud tomu ale rozumíte. Málokdy to ale bude vypadat tak dobře jako profesionální přístřešek nad dveře. Uvědomte si, že se v tomto případě nejedná pouze o funkční konstrukci, ale i o estetický prvek, který může celý dům architektonicky obohatit nebo ho naopak vzhledově zcela znehodnotit, stejně jako špatně zvolené zastřešení terasy.
Lehká konstrukce
Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu vchodového zastřešení je jednoznačně polykarbonát. Tento plast je vysoce odolný, ale zároveň nic neváží. V kombinace s hliníkovou konstrukcí se jedná o nejpopulárnější stříšku nad vchod. Ta může být buďto rovná nebo mít tvar oblouku. Aby střecha řádně fungovala, je její součástí i okap na odtok vody. Některé typy stříšek se dají navíc obohatit i bočními stěnami, které chrání proti bočnímu větru i dešti.
Nepořizujte si šmejdy
V dnešní době prodejci nabízejí různé druhy stříšek nad vchodové dveře, ale ne všechny se mohou pyšnit vysokou kvalitou. Obvykle se stačí řídit podle ceny, ale ani drahá zastřešení v některých případech nedisponují požadovanou odolností. Buďto nefunguje těsnění nebo je střecha vyrobena z nepříliš kvalitního materiálu a po pár letech se nenávratně poškodí. Nakonec je nejlepší nedat na svůj instinkt ani na líbivé řeči prodejců a zjistit si na internetu, které typy zastřešení mají nejlepší reference a podle tohoto klíče si pak vybrat.
Montáž je prostá
Namontovat vchodovou střechu není žádný složitý úkol a měl by ho zvládnout každý, kdo už dosáhl plnoletosti. Ve většině případů stačí navrtat pár děr a střechu ke zdivu přišroubovat. Stačí jen používat návod, který je vždy součástí balíku.